KISA...KISA...

KISA...KISA...


TEKNOLOJİYİ TAKİP EDİYORUZ

ZORLU'DAN YENİ ŞİRKET AÇIKLAMASI

Zorlu, güneş enerjisi konusunda "Zorlu Solar Enerji Tedarik ve Ticaret Anonim Şirketi" adıyla yeni bir şirket kurdu.

HEPSİBURADA, MODA KATEGORİSİNİ HİZMETE SUNDU

Müşterilerine 27 farklı kategoride 1 milyon ürün sunan alışveriş sitesi, ürün kataloğunu moda markalarıyla güçlendiriyor. "Hepsi Moda hepsiburada" sloganıyla müşterilerinin karşısına çıkan hepsiburada.com, dünyanın ve Türkiye'nin ünlü markalarını moda sayfalarında müşterileriyle buluşturacak.

4.5 G'DE KOTAYA DİKKAT

1 Nisandan itibaren Türkiye’nin %40'ında devreye girecek olan 4.5 G teknolojisi ile akıllı telefonumuzda bu gün 10 dakikada indirdiğimiz bir yazılımı 30 saniyede indireceğiz. Ancak bu kolaylık yüzünden kotaların aşılması ve yüklü faturalar ödenmesi gündeme gelebilir. Telefonlarımızdaki "veri sınırlama" bölümündeki ayarlara dikkat etmeliyiz.

OTOMOTİVDE SON YENİLİKLER GÖRÜCÜYE ÇIKTIABD'nin New York kentinde başlayan 116. Uluslararası Otomobil Fuarı'nda son model araçlar görücüye çıktı. 40'tan fazla otomobil firmasının 2016 model araçlarının sergilendiği fuar, 3 Nisan'a kadar otomobil severlerin ziyaretine açık kalacak.

 


MUĞLA, GIDA DEVLERİNİN PEŞİNDETürkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden Muğla'da bir OSB yok. MUTSO Başkanı Bülent Karakuş, "Gıda ihtisas OSB kuruyoruz. Büyük üreticilerle görüştük. 10-15'inin yatırım niyeti var" dedi.

Muğla, turizmle anılan bir kent. Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Köyceğiz, Marmaris, Milas… Doğal, tarihi, kültürel servet açısından şanslı, istisnai bir il. Ekonomisi de doğal olarak turizm ve hizmet sektörüne dayanıyor. Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, bu servete dikkat çekmek için, “Bizim ilimizde olan tarihi, kültürel miras zenginliği birçok ülkede yoktur” diyor. Bu açıdan ilin çekiciliğini artırmak için bazı projeler üzerinde çalışılıyor. Önemli bir haber, OSB’si olmayan Muğla’da şimdi bir gıda ihtisas OSB kuruluşu için çalışma var. Bin dönümlük bir arazi ayarlanmış. Türkiye’nin en büyük gıda üreticilerinin kapısı çalınmış. 10 – 15’inin yatırıma istekli olduğunu söyledi MUTSO Başkanı Karakuş, “Bütün OSB’ye 50 civarında yatırım olabilir” dedi.

 

(Kaynak: dunya.com)


---------------------------------------------------------------------------------------------------

BODTO 9. BOAT SHOW FUARINDAİstanbul CNR Expo’da 13-21 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Boat Show Fuarı ziyarete açıldı.

Fuarda Bodrum'u 2006 yılından beri olduğu gibi bu yıl da BODTO temsil ediyor.

Açılış günü Bodrum'u (BODTO) Başkanı Mahmut Kocadon, Meclis Üyesi Toros Demirdöven ve BODTO Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Dinç ve Erdem Ağan temsil etti.

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

FACEBOOK HEDEF KOYDU!


 

 

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg hedefleriyle ilgili bir açıklamada bulundu.

 

Dev sosyal ağın CEO’su Mark Zuckerberg kutlama etkinliğinde hedeflerle ilgili bir açıklama yaptı. USA Today’in haberine göre Mark Zuckerberg, 2030 yılında 5 milyar kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Bu 2030 yılında tüm dünyadaki insanların %60’ının Facebook kullanacağı anlamına geliyor. Çünkü 2030’da insan nüfusunun 8.5 milyara ulaşması bekleniyor. Mark Zuckerberg yaptığı konuşmada, “Herkesi birbirine bağlamak istiyoruz, bunun için de tüm dünyadaki hükümetlerle ve farklı şirketlerle partnerlik anlaşması yapacağız” dedi. Halihazırda Afrika’ya internet getirmek için uğraşan Facebook, Internet.org projesiyle birçok ülkede yeni Facebook kullanıcısı kazanmayı başarmıştı.

 

(Kaynak: dunya.com)--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TURİZMİN KREDİ BORCU 41.3 MİLYAR TL

  

Turizm sektörünün kullandığı sektörel kredi stoğu 2015 sonunda 41,3 milyar TL'ye ulaştı.


Türkiye ekonomisinde sektörlerin banka ve finans kuruluşlarından aldıkları sektörel kredilerin hacmi geçen yıl 632 milyar TL'ye ulaştı. Turizmdatabank.com'da yer alan bilgilere göre, toplamda % 6,5 pay alan turizm sektörü kredileri de 41,3 milyar TL oldu. Türkiye'de alınan kredilerden vadesinde ödenemeyen ve takibe alınan sektörel kredilerin miktarı da 17,8 milyar TL'ye ulaştı.

 

(Kaynak: turizmdebu sabah.com)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BODRUM SKAL’DA KARACALAR DÖNEMİ